ABOUT ME - Dj Lux

Przejdź do treści
         PL      EN

PARADOKSALNIE, JAK SAM MÓWI, NAJLEPSZĄ MUZYKĄ JEST CISZA, W KTÓREJ USŁYSZEĆ MOŻNA MUZYKĘ IDEALNĄ.
 Kariera i przygoda muzyczna DJ LUX rozpoczęła się od zupełnego przypadku. Mniej więcej 25 lat temu w 1990 roku, kiedy zszedł ze swoim ojcem do piwnicy, zaciekawiły go (jak to małego chłopca) kwadratowe płyty vinylowe (tzw. pocztówki muzyczne, które wysyłało się do lubej lub jako pamiątkę) oraz przenośny walizkowy gramofon, w którym były schowane płyty z dźwiękami odgłosów ptaków. To tak zaciekawiło młodego chłopca, że w późniejszym okresie zaczął rozwijać swój talent muzyczny ucząc grać się na gitarze i keyboardzie, a teraz możemy zachwycać się efektami drogi jaką wybrał.


 W roku 1996 - jako szalony i nieposkromiony nastolatek wraz z kolegą w ów piwnicy dokonywał pierwszych mixów w dość oryginalny i oldschool'owy z perspektywy czasu sposób. Mianowicie wraz ze wspomnianym kolegą, odnaleźli magnetofon szpulowy i dość sporą kolekcję nagrań taty kolegi. Jednakże nagrania nie były wówczas dość ciekawe i DJ LUX zaproponował stworzenie własnych z całości dostępnych nagrań. Metodą cięcia i sklejania na taśmę samoprzylepną - powstały wariackie mixy, zawierające takie gatunki jak: rock, ówczesny pop, muzykę taneczną z tamtych lat.


 W roku 1996 zainspirowany teledyskiem grupy: The Prodigy - Breathe oraz Herbie Hancock & Grand Mixer DXT, na swej muzycznej drodze, DJ LUX spotkał kolegę z osiedla, który jak się okazało podzielał jego inspiracje. Razem z PiNkNOiSe'm (obecnie beatmakerem) dokonywali różnych szalonych projektów muzycznych. Oprócz tego PiNkNOiSe miał duży wpływ na rozwój kariery DJ LUX. To dzięki niemu, po raz pierwszy ze tchnął się z programami muzycznymi np.: Tractor Native Instruments, i juz wtedy jako jeden z pierwszych w mieście i okolicach korzystał z nich jako digital DJ. W między czasie  zapoznał się z takimi programami jak: Fruity Loops czy Cool Edit Pro (obecnie Adobe Audition), z których korzysta do dzisiaj.


 Po takich perypetiach muzycznych nadszedł rok 1998, w którym to 14 letni wówczas chłopak oficjalnie rozpoczął swoją karierę jako DJ na lokalnym rynku muzycznym. Od samego początku szokował wszystkich dźwiękami i stylem, którego nie miał nikt. Okres ten był okresem poszukiwań muzycznych dzięki czemu każda impreza z Jego udziałem była wyjątkowa i tak już zostało do dzisiaj.


 Rok później, bo już w 1999 efektem tych działań była inspiracja oldschool'em oraz topowym wówczas i dziś 2Pac'm, który prywatnie jest idolem DJ LUX w kulturze Hip-Hop. W tym samym roku nastąpił duży zwrot w muzyce DJ LUX. Obrót o przysłowiowe 180 stopni. Wówczas do i tak wyimaginowanego stylu, doszły takie gatunki jak: Drum and Bass czy Electro. Dodatkowo w tym okresie pojawiły się też pierwsze profesjonalne nagrania w formie MC, co zostało do dzisiaj i łączy się z funkcją DJ'a.


 Przełom roku 1999/2000, to w Polsce mega boom i nacisk na muzykę Dance. Dlatego też odpowiedzią na tą chwile było założenie (wraz z DJ Mefisto) internetowego radia M&M Station. Wtedy też powstał zespół LANSER, który trwa do dzisiaj, gdzie wokalistą i frontmanem jest DJ LUX.


 Lata 2001 do 2004 - to złoty okres działalności DJ LUX i bardzo duży rozwój: techniki, pasji i własnego oryginalnego stylu. Nowe programy muzyczne jak: Ableton, Reason, czy Cubase pozwoliły w pełni realizować sie artystycznie, co przełożyło się na liczne projekty muzyczne. W wyniku tego na swej muzycznej drodze spotkał DJ Szczurka (PMK Production), który podczas jednej z imprez, był pod wrażeniem talentu DJ LUX. Od tej chwili przyjaźń pomiędzy nimi rosła, a efektem tego spotkania było stworzenie muzycznej hybrydy, propagującej nowe trendy techniczno-muzyczne, w wyniku czego powstał kolektyw o nazwie: "peace of cake", zrzeszający najlepszych i najbardziej utalentowanych lokalnych DJ'i i producentów muzycznych. Owa hybryda trwa w różnym stopniu do dzisiaj.


 Lata 2006-2008, to przede wszystkim zwrot w działalności muzycznej DJ LUX . Wówczas powstawały duże kompilacje i różnego rodzaju Dream Teamy, a w szczególności prace nad warsztatem MC.
Rokiem przełomowym był rok 2008, w którym to z inicjatywy DJ LUX, a przy współpracy z DJ Szczurkiem i PiNkNOiSe'm,  po raz pierwszy udało się stworzyć cykliczną imprezę tematyczną "Drum&Bass In Da City", na której miało okazję wystąpić wiele gwiazd z polskiej sceny undergroundowej. Sensacją na lokalnym podwórku, był występ renomowanego krakowskiego DJ'a: K-Size, odpowiedzialnego m.in. za organizację popularnego w Europie "Audioriver Festival" w Płocku.

 W roku 2010 jako świadomy i doświadczony DJ, MC, prezenter oraz animator kultury - DJ LUX założył własną komercyjną agencję muzyczną: "LANSER PMS" (obecnie Free Your Mind Music Agency). Agencja stworzona została jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w kompleksową obsługę komercyjnych imprez.


 W latach 2010 - 2012 wraz z DJ Jacksonem (legendą lokalnej sceny muzycznej) stworzył kolektyw pod nazwą: "Free Your Mind", efektem czego było promowanie i rozwój kultury muzycznej, poprzez prezentowanie oryginalnych i niepowtarzalnych nagrań z przed lat. Połączenie: stylu, młodości, pasji DJ LUX, z leciwym, ale jakże dziarskim Jacksonem, przyniosło wiele ciekawych kompilacji. Połączenie starych metod i nowoczesnych możliwości dało pozytywny efekt wśród odbiorców.


 Mniej więcej od roku 2013, DJ LUX intensywnie rozwija swoją agencje muzyczną, a także angażuje się w wiele różnych projektów. Obecnie, poza występami na różnych scenach, DJ LUX zajmuje się też multimediami. Połączenie tego wszystkiego sprawia, że można zobaczyć go podczas różnych eventów.
Copyright © 2017 djlux.tv.  Wszelkie prawa zastrzeżone. Własność DJ LUX.
Wykonanie projektu lapexpert.pl
Wróć do spisu treści